Archiwum kategorii: Blog o materacach

Jak wyczyścić materac?

Jak wyczyścić materac z plam oraz drobnoustrojów? Czystość materaca ma duży wpływ na komfort naszego snu. Nieprany materiał w krótkim czasie może stać się siedliskiem niebezpiecznych drobnoustrojów, takich jak bakterie czy roztocza. Ponadto, niektóre typy materacy mają tendencję do zbierania kurzu. To realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz samopoczucia każdego dnia. W związku z tym,… Czytaj dalej »

Materac piankowy czy lateksowy?

Materace lateksowe błyskawicznie zjednały sobie sympatię ze strony użytkowników. Lateks świetnie dostosowuje się do nacisku ciała, a co więcej, ogranicza problem kurzu oraz roztoczy, co jest szczególnie istotne w przypadku alergików. Często możemy spotkać się z pytaniem, o to, który materiał jest lepszy: materac piankowy czy lateksowy? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się obu modelom i poszukać… Czytaj dalej »

Materac sprężynowy czy piankowy, który wybrać?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które zastanawiają się nad zakupem materaca, jest pytanie o to, czy lepszy jest materac piankowy czy sprężynowy. Oba modele znacznie różnią się od siebie wypełnieniem oraz konstrukcją, która może mieć istotny wpływ na komfort naszego snu. W tym miejscu postaramy się bliżej opisać oba rodzaje materacy oraz wskazać… Czytaj dalej »

Materac do spania na podłodze – jak wybrać?

Materac położony bezpośrednio na podłodze to bardzo popularne rozwiązanie, z którym spotkamy się w coraz większej liczbie sypialni. Jest to podyktowane dwoma względami: możliwością oszczędzenia pieniędzy na zakupie łóżka, a także tym, że nisko osadzone łóżka są obecnie w modzie. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy materac nadaje się do położenia na podłodze. W tym… Czytaj dalej »

Materac piankowy czy kieszeniowy – który wybrać?

Przy wyborze materaca bardzo często towarzyszy nam podstawowe pytanie: postawić na nowoczesne wypełnienie piankowe, a może na tradycyjny materac sprężynowy? W tej kwestii powinniśmy uwzględnić indywidualne preferencje, ale również posiadany przez nas stelaż łóżka. Wiele osób zastanawia się, jaki materac piankowy czy kieszeniowy zapewni oczekiwaną jakość i komfort snu. W ty miejscu po krótce zdefiniujemy… Czytaj dalej »

Czy materac lateksowy jest zdrowy?

Materac lateksowy to popularny wybór ze strony osób, które poszukują wygodnego materaca na lata. Wypełnienie z pianki lateksowej jest chętnie wybierane przez alergików, ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednak o tym, czy materac lateksowy okaże się zdrowy, decyduje szereg czynników, o których należy wspomnieć. Poniżej wymienimy wszystkie kwestie, o które należy zadbać, aby wybór… Czytaj dalej »

Rodzaje materacy – opis i cechy charakterystyczne najpopularniejszych

Osoba szukająca odpowiedniego materaca do swojej sypialni staje przed niełatwym wyzwaniem. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów materacy różniących się wypełnieniem, twardością, a także dodatkowymi funkcjami. Nie dziwi zatem fakt, że tak często pojawiają się pytania o rodzaje materacy oraz ich cechy charakterystyczne. Postanowiliśmy po krótce opisać wszystkie dostępne rodzaje, a także zwrócić uwagę na ich… Czytaj dalej »

Jaka twardość materaca?

Pozornie mogłoby się wydawać, że miękki materac jest lepszy, ponieważ kojarzy nam się jako znacznie wygodniejszy od materaca twardego. Tymczasem, zbyt miękki materac może się okazać bardzo szkodliwy dla naszego zdrowi. Jaka twardość materaca zagwarantuje nam oczekiwany poziom snu? Decydującym czynnikiem w tej kwestii jest waga naszego ciała. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając najlepszy… Czytaj dalej »

Dla kogo twardy, a dla kogo miękki materac?

Twardość materaca to jeden z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiedniego materaca. Wbrew pozorom, nie jest to jedynie kwestia upodobania. Wiele osób wybiera miękki materac, utożsamiając go z bardziej wygodnym. To poważny błąd, który niekorzystnie wpłynie na jakość naszego snu oraz przyczyni się do dyskomfortu i bólu kręgosłupa i pleców. Spróbujemy… Czytaj dalej »

Co zrobić, gdy materac jest za miękki?

Spanie na zbyt miękkim materacu jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia i wielu przypadkach uniemożliwia prawidłową regenerację po ciężkim dniu pracy. Zdarza się, że materac kupujemy wraz z łóżkiem i dopiero po kilku dniach stwierdzamy, że komfort snu nie spełnia naszych oczekiwań. Co zrobić, gdy materac jest za miękki? Zakup nowego materaca nie jest na… Czytaj dalej »